Lecznica Stomatologiczna Medica-Dent - Żyrardów, ul. Bohaterów Warszawy 57B

Patrz na świat z uśmiechem BIEL PRZYWRÓCONA wybielanie zębów akceleratorem Beyond™
Protetyka jest najwspanialszą dziedziną stomatologii, ponieważ pozwala odzyskać to , co straciliśmy: zęby, pełny promienny uśmiech , wysoką samoocenę, dobre samopoczucie a przede wszystkim prawidłowe funkcjonowanie narządu żucia. Nowoczesna stomatologia dysponuje szeroką gamą rozwiązań, spośród których lekarz wybiera dla pacjenta takie, które najlepiej sprawdzi się w jego przypadku i zapewni jak najlepszy efekt kosmetyczny.

PROTEZY RUCHOME są to uzupełnienia protetyczne przy częściowych lub całkowitych brakach uzębienia.

Protezy całkowite osiadające , uzupełniają wszystkie brakujące zęby, przenoszą siły żucia poprzez błonę śluzową na podłoże kostne. W mojej praktyce takie protezy często są wzmacniane siatką lub łukiem i zaopatrywane w zęby renomowanej firmy IVOCLAR.

Protezy szkieletowe uzupełniają częściowe braki uzębienia. Gdy pacjent zdecyduje się na protezę ruchomą (wyjmowaną) to łatwiej ją zaakceptuje gdy będzie, lekka i bardzo cienka . Metalowy szkielet w połączeniu z akrylem tworzy solidną konstrukcję. Protezy szkieletowe mogą posiadać zamiast klasycznych klamer, precyzyjne elementy łączące : zamki, zasuwy, interloki , niewidoczne przy promiennym, szerokim uśmiechu.

PROTEZY STAŁE:
Korony protetyczne
Mosty
inley
onley

Korony protetyczne : zęby pokrywamy koronami wtedy gdy żywe zęby są bardzo zniszczone procesem próchnicowym, starte – zbyt krótkie, połamane w wyniku urazu, trwale przebarwione

( np. po leczeniu tetracyklinami w dzieciństwie),o nieprawidłowym kształcie, z różnymi wadami rozwojowymi . Należy pamiętać o tym, że nawet najpiękniejsza korona całoceramiczna będzie wyglądała dobrze tylko wtedy, gdy jest otoczona bladoróżowym, zdrowym dziąsłem , ułożonym w regularną girlandę z zachowanymi brodawkami dziąsłowymi.

Przygotowanie zęba żywego pod koronę to pomniejszanie jego gabarytów poprzez zeszlifowanie, tkanek korony klinicznej, co wymaga dużej precyzji, a pobieranie wycisków doświadczenia i należytej staranności. Na podstawie wycisków doświadczony technik dentystyczny

w swoim labolatorium, tworzy dla państwa piękne korony. Technicy współpracujący z Lecznicą Medica-Dent są prawdziwymi artystami , wykonywane korony są nie do odróżnienia od naturalnych koron pacjenta.

Przygotowanie zęba leczonego kanałowo pod koronę jest inne, ponieważ w zębie po leczeniu endodontycznym nie ma mocnego wnętrza na które, jak w zębie żywym są przenoszone siły żucia. To mocne wnętrze tworzymy za pomocą , wkładu koronowo-korzeniowego. Wkład koronowo-korzeniowy jest to sztyft indywidualnie przygotowywany dla każdego zęba. Po dokładnym opracowaniu kanału korzenia , lekarz pobiera precyzyjne wyciski, które wysyła do labolatorium protetycznego . Tam technik dentystyczny wykonuje idealnie dopasowany wkład do wnętrza kanału korzenia. Po zacementowaniu wkładu , lekarz dokładnie preparuje stopień dookoła części koronowej i pobiera wycisk pod koronę oraz dobiera kolor. Na okres oczekiwania na koronę docelową, wkład jest zabezpieczany koroną akrylową.

Korony protetyczne muszą być piękne a nadto muszą sprostać siłom żucia i nie różnić się od sąsiednich zębów. Materiałem który sprosta tym wymaganiom jest porcelana. W specjalnym piecu porcelana jest napalana na podbudowę ze stali , ze złota lub z cyrkonu. W bocznych odcinkach uzębienia dobrze sprawdzają się korony na podbudowie ze stali lub złota . W przednim odcinku uzębienia

najlepsze efekty estetyczne uzyskujemy przy zastosowaniu koron całooceramicznych na podbudowie z cyrkonu . Przy tworzeniu tych koron wyeliminowany jest etap odlewniczy a wykonywane korony są idealnie szczelne.

Każdą koronę można indywidualnie ucharakteryzować, w celu upodobnienia do zębów sąsiednich np. popękane szkliwo. W niektórych przypadkach gdy względy mechaniczne przeważają nad estetycznymi , na ostatnie trzonowce zakładamy korony stalowe.

Gotowe korony są cementowane do wcześniej przygotowanych zębów i pacjent może traktować je jak swoje własne zęby.

W Medica- Dent korony są cementowane przy pomocy znakomitych cementów firmy Pentron lub 3M.

Mosty porcelanowe są stałym uzupełnieniem protetycznym. Podobnie jak korony mogą mieć podbudowę metalową lub z tlenku cyrkonu. Są polecane dla pacjentów którzy utracili kilka zębów. Mosty są osadzane na filarach czyli na zębach sąsiadujących z luką między zębową. Po zacementowaniu na filarach most należy traktować jak własne zęby, nie ma specjalnych wymagań.

Mosty na włóknach szklanych są polecane dla pacjentów którzy chcą uniknąć szlifowania zębów co musi mieć miejsce w przypadku tradycyjnych mostów porcelanowych. Do zębów sąsiadujących z brakiem zębowym przykleja się włókna szklane na których dobudowuje się koronę kompozytową. Metoda ta umożliwia uzupełnienie luki wkrótce po ekstrakcji a most jest tymczasowy.

Mosty na włóknach szklanych wykonane w labolatorium protetycznym przez doświadczonego technika, niczym nie ustępują mostom porcelanowym i mogą służyć pacjentowi co najmniej przez 10 lat, są to uzupełnienia stałe.

Inley i onley są małymi uzupełnieniami protetycznymi. Wykonywane są ze złota, porcelany, lub porcelany napalanej na złoto. Gotowy wyrób lekarz cementuje w koronie zęba pacjenta. Są to estetyczne i trwałe plomby, które zastępują wypełnienia kompozytowe które kruszą się lub nadmiernie ścierają.